O firmie KASTOR

Wydawnictwo KASTOR

wydawnictwo[at]kastor.strefa.pl

Kliknij w powyższy adres a [at] samo zmieni się w znak @

założone w 1992 roku przez Krzysztofa Tittenbruna specjalizuje się w publikowaniu słowników, leksykonów i kalendarzy. Najważniejszą pozycją książkową stale obecną w ofercie jest ciągle aktualizowana "Popularna encyklopedia leków", zawierająca zrozumiałe opisy większości preparatów dostępnych w wolnej sprzedaży oraz na receptę.

Bazy danych przygotowywane do Encyklopedii stały się podstawą trzech licznie odwiedzanych serwisów internetowych dotyczących leków: www.wykazlekow.pl, www.bezRp.pl oraz www.medykamenty.info.

II wydanie (2001 r.) dwutomowego "Dużego słownika polsko-angielskiego i angielsko-polskiego EXETER" stało się z kolei podstawą popularnego słownikowego serwisu internetowego www.ling.pl.

KASTOR publikując w 1992 r. "Podręczny słownik ortograficzny", będący wyborem najtrudniejszych wyrazów języka polskiego, zapoczątkował modę na własne słowniki ortograficzne poszczególnych wydawnictw.

SzlachtaRP.pl - to serwis genealogiczny utworzony w 2011 roku, w którym można sprawdzić, czy jesteśmy potomkami szlachty, jaki mamy herb, gdzie były majątki rodzinne i jakie miały nazwy, kiedy nadano szlachectwo i kiedy je potwierdzono, jakich mieliśmy wybitnych przodków, jakie odznaczenia otrzymali i kiedy, oraz: skąd te informacje pochodzą, gdzie szukać dalszych szczegółów dotyczacych historii rodziny. Podstawą serwisu jest "Encyklopedia Nazwisk i Przydomków Szlacheckich" oraz kilka indeksów do najważniejszych źródeł genealogicznych.

KASTOR oferuje corocznie kilka rodzajów kalendarzyków kieszonkowych w okładkach kartonowych i plastikowych oraz cztery zdzierane kalendarze tematyczne ("Dom, Zdrowie, Rodzina", "Kuchnia i Ty", "Nowy Kalendarz Polski", "Kalendarz Domowy"). Dwa pierwsze kalendarze można zawieszać na lodówce za pomocą magnesów.

Konieczność stałych dostaw magnesów do kalendarzy spowodowała, że Wydawnictwo KASTOR stało się od 2007 roku importerem i dystrybutorem elastycznych materiałow magnetycznych - pasków i folii.